úvodní foto

Kontinentální buldok

Zakladatelskou tohoto životaschopného buldoka je letitá chovatelka paní Imelda Angehrn, která se zabývala chovem anglických buldoků již od roku 1966. Jejím snem či cílem se stal odchov vitálnějších a zdravých  buldoků. První pokusy o ozdravění  buldoka byly směřovány k výběru jedinců atletického typu pro další chov, ale tento záměr se nezdařil a vlastně ani neměl  žádného pevného cíle. Po velké poradě s dnes již zesnulým Dr.Hans Raber bylo jasné, že jistějších výsledků se dosáhne křížením ras. Proto v r.2000, po schválení tohoto záměru  klubem anglických buldoků, se p.Imelda Angehrn vydala do USA, kde při osobních návštěvách chovatelů a výstav, zakoupila první dva jedince plemene Old English Bulldog a 1.července 2001 se narodil první vrh nových buldoků ve Švýcarsku a byl prozatím pojmenován  „Pickwick Bulldogs. Svoji vytrvalostí v chovu p.Imelda přesvědčila švýcarský klub o dobrém úmyslu v chovu buldoků a v září 2004 vzniklo již definitivně nově pojmenované plemeno:

CONTINENTAL  BULLDOG

19.2.2005 byl založen chovatelský klub  tohoto plemene ve Švýcarsku a nastala velká práce za uznáním Conti bulldoga  organizací FCI . Podmínky, které jsou velmi přísné – FCI např. vyžaduje osm krevně nepříbuzných linií,  jsou nyní již splněny a je zažádáno o zařazení tohoto plemene mezi  „plemena uznaná FCI“. Prozatím se toto plemeno řadí mezi plemena neuznaná FCI, ale my se můžeme účastnit  všech výstav pořádaných pod záštitou FCI jako např. s americkým buldokem, kterého naše chovatelská stanice úspěšně chová již od roku 1997.

Historie

Naše  první setkání s Kontinentálním buldokem proběhlo při prvních štěňatech u p.Lipenského a vzhledem k tomu, že štěňátka byla až na jednu polední fenečku rozebrána, rozhodli jsme se, že buďto počkáme na vrh další nebo budeme prostě pátrat.

Byla to dlouhá, téměř roční práce, štěňátka Continental Bulldoga ve Švýcarsku jsou velmi populární a vrhy bývají zamluveny dlouhou dobu dopředu. Oslovili jsme spoustu chovatelů, nemohu říci, že neúspěšně, ale chtěli jsme opravdu vlastnit jedince, který nás na první moment osloví a bude z dobré či perfektní chovatelské stanice. A přece se nakonec zadařilo….ještě jednou musím říci…velice těžká a zdlouhavá práce, musíte se představit, něco o sobě napsat, vlastně mnoho o sobě a svém záměru a cílech s kontibuldokem a chovatel tam na druhé straně Vám musí začít věřit…podařilo se a já jsem se svou kamarádkou Ivetou vyrazila pro naši malou 10-ti týdenní Pickwick Quinju k velké chovatelce a zakladatelce tohoto úžasného plemene p.Imeldě Angehrn.  Mé pocity z prvního setkání…úžasné, krásné přivítání, všechny pochybnosti o lidech z Čech se okamžitě ze švýcarské strany rozplynuly a mé shledání s malou ? …nikdy nezapomenu na tuto vysněnou chvilku…báječné štěně, moc děkuji p.Imeldě za důvěru, kterou jsem dostala a za Quinju, která dnes již sbírá první krásné výsledky na výstavách a my již dnes, kdy tvořím toto slovo vlastníme další dva jedince a to kontibuldoky-kluky, Pickwick Yoshy a Contibulls Indijana Jones z další perfektní chovatelské stanice ve Švýcarsku.

 S p. Angehrn jsme ve stálém kontaktu, všechny naše úspěchy oznamujeme, posíláme fotografie, Quinja v roce 2013 byla švýcarským klubem uznána chovnou fenou, zároveň prošla bonitací i v Čechách.

Vše jsme důkladně připravili a vybrali Quinje prvního ženicha ve Švýcarsku a v září 2014 se u nás narodila první štěňátka ze spojení Ch.Pickwick Ecco X Gch.Pickwick Quinja. V roce 2015 jsme naplánovali štěndata na jaro a použili poprvé do chovu svého import psa Jch.Pickwick Yoshe a 18.3.2015 se u nás narodil vrh „B“, mezitím jsme vychovali a výstavně pracujeme s Aurou Snug, fenečkou z prvního našeho švýcarského spojení, v roce 2015 splnila první šampionáty a to titul junior ČR a klubový junior šampion, byla bez problémů uchovněna a 13.5.2016 nám Aura dala s naším psem Indym první štěňátka a v dalším roce jsme použili k Auře našeho druhého švýcarského krycího psa Gch. Pickwick Yoshy a narodil se překrásný vrh E ze kterého jsme si ponechali v naší chovce Efray Snug, letos má rok a již na výstavě obdržela nejvyšší výstavní ohodnocení a tím je BOB / nejlepší pes plemene.
A samozřejmě plánujeme i budoucnost a proto naše poslední importovaná fenečka ze země původu – Švýcarska a opět od zakladatelky tohoto plemene, paní Imeldy Angehrn, fenečka Pickwick Shirley (*30.1.2018), kterou mi předávala se slovy “ pokud nebude u tebe, zůstává v mé chov. stanici“, tak doufám, že bude úspěšnou fenou, která bude dělat čest tomuto báječnému plemeni.
Věnujeme se nejen chovu, ale i výstavám a prezentaci všech našich kontinentálních buldoků, sklízíme krásné úspěchy v Čechách, na Slovensku i v Polsku, výstavní výsledky jsou zaznamenány jednotlivě a přehledně u našich kontích jedinců.

Naším cílem je chov zdravých a vitálních jedinců, budeme se stále snažit sledovat novinky v chovu ve Švýcarsku a ty samozřejmě uplatňovat v našem českém chovu, v počátku to bude i pod laskavým vedením p.Imeldy Angehrn. Budeme rádi, když štěňátka budou dělat radost nám, ale především svým novým páníčkům a budou skvěle reprezentovat chovatelskou stanici

Za celou dobu, kdy jsme  hledali ty správné jedince, načerpali jsme od švýcarských chovatelů spoustu důležitých informací k chovu tohoto plemene a troufám si říci, že budeme učenlivými a dobrými pokračovateli v chovu této rasy. Celkově v chovu psů nejsme začátečníci, chovem a výstavami se zabýváme již od roku 1985, kdy jsme si pořídili našeho prvního pejska a chovatelskou stanici jsme  založili v roce 1994

Naše fena

Multišampion Pickwick Quinja 20x BOB, 8x BOS (vítěz plemene)

 *20.5.2012 – import Švýcarsko

Fena již z našeho chovu

Ch.,Jch., Klubový šamp.  Aura Snug
10x BOS, BOB, 5x Národní a 3x Klubový vítěz

 * 2.9.2014

Štěňata

Štěňátka z vrhu narozeného 11. 7. 2018 jsou rozebrána,
příští plánované spojení jaro 2019,
přijímáme i nezávazné záznamy na štěňátka

Naši psi

Gch.ČR + SK, European Winner – Contibulls Indiana Jones

36x BOB, 3x BOS, 2x BIG 1, 2x BIG 2, BIG 3, BIG 4

 *27.8.2013 – import Švýcarsko

Gch., Ch., Jch. ČR  Pickwick Yoshy  

7x BOB, BOS, BIS 1

 *8.8.2013 – import Švýcarsko

Naše odchovy štěňat

otec: Ch. CH Pickwick Ecco

matka: Gch. Pickwick Quinja

otec: Jch.Pickwick Yoshy

matka: Gch.Pikwick Quinja

otec: Gch. Contibulls Indiana Jones

matka: Jch. Aura Snug

otec: Bart Simpson Cool Dog Star

matka: Gch. Pickwick Quinja

otec: Gch. Pickwick Yoshy

matka: Ch. Aura Snug

otec: Gch. Contibulls Indiana Jones

matka: Gch. Pickwick Quinja

otec: Ch. Queue de Grill Lambo - Švýcarsko

matka: Gch. Aura Snug