Chovatelské stanice „SNUG“, byla oficiálně založena v r.1994. Jsme Vladislav a Mirka Mazákovi, oba se plně věnujeme našemu společnému koníčku, chovu psů a to již od roku 1985.

Naše první začátky a věnování se psím výstavám patřilo plemeni Francouzký buldoček. Prožili jsme s buldočky pár krásných let a když nás opustili, hledali jsme nové zajímavé plemeno a stal se jím Americký Pitbullteriér. Odchovali jsme řadu krásných jedinců. Nemohli jsme se však účastnit výstav FCI, tak jsme opět stáli před rozhodnutím a výběr byl….“Staffordshire Bull Terrier“. Začalo pátrání po chovu tohoto plemene, který byl u nás v roce 1993 teprve v plenkách. Osobní setkání se stafíky proběhlo v ch. stanici Hanvoj p. Vojáčkové a zanedlouho jsme si vezli domů dva nové přírůstky. April Abigail Hanvoj a jejího bratra Alexe. April se stala zakladatelkou našeho chovu stafbuláčků. Tomuto plemeni jsme věrni od roku 1993 až po dnešek, kdy je s námi už jen fena Barbara Snug.

Mezitím v roce 1995 přibyl do naší smečky Americký buldok. Od manž. Hudcových jsme získali import. fenu z USA „Heidy Ho“, stala se zakladatelkou našeho úspěšného chovu američanů, kterému se věnujeme stále a vlastníme krásnou atraktivní fenu multišamp. Leboru Tenesco Snug.

Dalším úžasným plemenem v naší chovatelské stanici je Perro de Presa Mallorquin … jinými názvy … Mallorská doga, Ca De Bou nebo Buldok z Malorky. Stalo se tak v roce 1997, toto plemeno je i nadále v Čechách a na Slovenku řazeno mezi málopočetné. Jsme nadšeni jeho povahovými vlastnostmi. Nyní žijí s námi feny Interchamp.Kettyn Snug a Gch. Dark Side of Love Niziolek (import PL)

Naším cílem je … chov zdravých a krásných jedinců, kteří budou dělat potěšení nám, ale především svým novým páníčkům a budou reprezentovat chovatelskou stanici „Snug“.

A píše se rok 2012, po ročním snažení jsme si dovezli ze země původu – Švýcarsko – zcela nový přírůstek – mladé plemeno  „Continental Bulldog“. Vlastníme fenečku z chov. stanice Pickwick, jejíž majitelka p. Imelda Angehrn je zakladatelkou tohoto životaschopného buldočího krasavce, naše slečna se jmenuje Pickwick Quinja a v roce 2013 jsme importovali dva psí kluky Pickwick Yoshy a Contibulls Indiana Jones „Indy“, oba jsou již dnes velmi úspěšnými jedinci a velkým přínosem pro chov v Čechách. Z prvního spojení naší Quinji X Ch. Pickwick Ecco / švýcarský pes/ u nás zůstala a dnes je již chovnou fenou Ch. Aura Snug, velmi atraktivní fena ve svém typu. Z druhého vrhu naší Ch. Aury u nás zůstává fenečka Efray Snug, která je nyní již chovnou fenou s perfektními výsledky DLK 0 a DKK A/A a rok 2018 k nám přibyl nový přírůstek, fenečka ze Švýcar od paní Imeldy, Pickwick Shirley a to je poslední jedinec ze zakládající chovatelské stanice kontíků „Pickwick“, neboť i my odchováváme překrásné kontí jedince.

Závěrem Vás srdečně zveme k nezávazné návštěvě naší chov. stanice. O naše psí jedince se pečlivě staráme, denně chodí všichni na delší vyjížďky u kola nebo procházky. Věnujeme se i přípravě našich psů na výstavy a chov. Štěňátka jsou u nás odchována v rodinném prostředí ve vnitřních odchovnách a v pozdějším věku, dle počasí i venku s důkladným dohledem, péčí a socializací.

šampióni
Miroslava Mazáková
Miroslava Mazáková

Život bez čtyřnohého kamaráda si už ani neumím představit. Moje úloha v našem chovu je opravdu široká, od potřebných papírových dokumentů, výběr a příprava krmiva, udržování čistoty okolo hafanů, pravidelný veterinární dohled, procházky, přípravy a přihlášky na výstavy, prostě všechen můj volný čas věnuji opravdu s nadšením našim psům.

Vladislav Mazák
Vladislav Mazák

(toto slovo píše Mirka) Myšlenka na našeho prvního psa byla právě manželovo přání a vlastně díky němu máme chovatelskou stanici, která se nám lety rozrostla. Manžel má velkou trpělivost a krásný láskyplný přístup ke psům, kde končí moje trpělivost, nastupuje jeho klidná rozvaha. Společně každý den vyrážíme do terénu, manžel má na starost drobné opravy a úpravy obydlí pro naše psí společníky a je nápomocen při všech potřebných aktivitách okolo nich. Společnou odměnou je naše, dá se říci úspěšná účast na výstavách a odchovy štěňátek.

  • +420 739 149 756
Naše chovatelská stanice

Naše chovatelská stanice sídlí v malé vesnici OPATOVEC u Svitav (9km), žijeme v rodinném domku s nevelikou zahradou, naši mazlíci žijí v kotcích s výběhy a někteří jsou umístěni v domě.

Každý den za každého počasí vyrážíme postupně se všemi psy do terénu na procházky a počucháníčko si jiných pachů.

Srdečně zveme zájemce na návštěvu za poznáním námi chovaných plemen a našeho chovatelského prostředí. Rádi Vám poradíme i ve výběru plemene, které bude splňovat Vaše představy a požadavky.

Naše adresa: 

Opatovec 188, 56802 Svitavy, Česká republika