Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér pochází z hrabství Staffordshire v Anglii, je nejpřímějším potomkem původních psích bojovníků. V roce 1935 byl „staffbul“ oficiálně uznán a jeho obliba neustále stoupá. Anglický stafordšírský bulteriér je v podstatě malý pes s atletickým svalnatým tělem. Široký hrudník a krásná hlava s poloklopeným uchem dotváří veselého, živého a temperamentního společníka, ochotného zúčastnit se různých sportovních aktivit. Dnes je staffbulák využíván i při canisterapii, různých záchranářských akcích, někteří jedinci skládají i pracovní zkoušky a dokonce i zkoušky myslivecké. Z naší chovatelské stanice složila myslivecké zkoušky JANE Snug.

Naše fena

Barbara Snug   *2010 †2019 DNA L2HGA/HC…clear

Vždy výborná, 3x vítěz tř. BOJ 2 x Krajský vítěz

Štěňata

Odchoden naší poslední „snugačky“ Barbary byl chov stafbuláčků
v naší chov. stanici ukončen

Zakladatelky chovu stafordšírského bulteriéra u nás

Představujeme naše první kroky, první výběry fen pro tenkrát začínající chov stafbuláčků v Čechách, na prvních výstavách jsme většinou vystavovali 3-4majitelé tohoto plemene, tenkrát krutě označovaného jako “ plemeno bojové“, zájem okolo výstavního kruhu téměř žádný, psal se rok 1994…tak to je tedy minulost.

Dnes obliba tohoto všestranného jedince jako rodinného společníka určeného pro pohodu, sport a různé aktivity mnohonásobně vzrostla, přibylo nové…modré zbarvení, naše chovatelská stanice zůstává věrna barvě červené, strakošům a žíhanému zbarvení, což lze shlédnout i v přehledu našich štěněcích odchovů, od roku 2009 jsme již načali v chovu stafíků druhou abecední řadu jmen.

V této stati vám představujeme naše feny, které nás již opustily nebo jsou nechovné (fena přichází o možnost rozmnožování dosažením věku 8let). Stafbuláčky chováme od roku 1994 a musíme konstatovat, že je to plemeno oddané rodině, aktivní, veselé, milé a hlavně…zdravé.

April Abigail Hanvoj *1993 †2006

Doré Lake Agriope CS *1994 †2000

Calabria Gold z Hambalek *1998 †2011

Národní vítěz, 7x výborná, 3x CAC 1x R.CAC, 2x CAJC, Primus Minor 4x V1 třída veteránů 3x nejlepší veterán 29.2.08 Český veterán šampion

Beatrice ze Smiřické zahrady *2000 †2012

Merry Snug *2004 †2012

Barbie Bone – Ju *2004 †08/2016

Naše odchovy štěňat

Otec: Jch.Abadon Garlin

Matka: Barbie Bone-Ju

Otec: Ch.Sharoc Star Gladiator

Matka: Barbie Bone-Ju

Otec: Pepper Snug

Matka: Merry Snug

Otec: Pepper Snug

Matka: Barbara Snug

Otec: Enrico Magic Dash

Matka: Barbara Snug

Otec: Ch. Oxtoks Fransimo Bohemia

Matka: Barbara Snug